PPHVADNO-2025-28333 / LVIAK-työt DPS
Määräaika:
30.6.2036
12.00
(UTC+03:00)
Määräaikaan:
Tiivistelmä
Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
PPHVADNO-2025-28333 / LVIAK-työt DPS
Hankintailmoitustyyppi
Kilpailu [TED eF[16]]
Julkaistu
17.6.2026
6.09
(UTC+03:00)
Kysymysten jätön määräaika
16.6.2036
12.00
(UTC+03:00)
Tarjousten määräaika
30.6.2036
12.00
(UTC+03:00)
Organisaatio
Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue
Kuvaus
Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue (Pohde) perustaa dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS), jolla hankitaan tässä osallistumispyynnössä kuvattuja palveluita Pohteen tarpeisiin. Hankintayksikkö kilpailuttaa hankinnat erillisillä DPS:n sisäisillä kilpailutuksilla, joihin voivat osallistua järjestelmään hyväksytyt toimittajat. Hankintayksikkö hyväksyy järjestelmään kaikki osallistumishakemuksen jättäneet ehdokkaat, jotka täyttävät ehdokkaille asetetut soveltuvuusvaatimukset.
Hankinnan kohteena on Pohteen omistamissa kiinteistöissä ja kiinteistöyhtiöissä tehtävät peruskorjaushankkeiden ja kunnossapidon LVIAK-työt. Tulevat hankinnat voivat kohdistua minne tahansa hyvinvointialueen alueella.
Hankinta jaetaan kahdeksaan osa-alueeseen:
Osa-alue 1: LV-asennukset ja -huollot
Osa-alue 2: IV-asennukset ja -huollot
Osa-alue 3: Rakennusautomaatioasennukset ja -huollot
Osa-alue 4: Rakennusautomaatio-ohjelmointi
Osa-alue 5: Kylmälaitteiden asennukset ja huollot
Osa-alue 6: Kylmälaitepäivystys
Osa-alue 7: Sprinkleri- ja kaasusammutusasennukset sekä -huollot
Osa-alue 8: Teollisuus- ja prosessiputkistot
Ensimmäinen sisäinen kilpailutus julkaistaan arviolta vuoden 2026 loppupuolella.
Hankintayksiköllä on oikeus tarvittaessa hankkia palveluita myös dynaamisen hankintajärjestelmän ulkopuolella, esimerkiksi erillisten kilpailutusten, suorahankintojen tai voimassa olevien sopimustensa perusteella.
Dynaaminen hankintajärjestelmä on voimassa 2036 saakka, ellei sitä erillisellä ilmoituksella lyhennetä tai pidennetä. Sähköisen huutokaupan käyttäminen sisäisissä kilpailutuksissa on mahdollista.
DPS hankintamenettelynä on kuvattu liitteessä 1. DPS hankintamenettelyn kuvaus.