1309/02.07.02/2026 / Fujirebio reagenssit ja tarvikkeet

Ilmoituksen tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
1309/02.07.02/2026 / Fujirebio reagenssit ja tarvikkeet
Hankintailmoitus­tyyppi
Kansallisten hankintojen suorahankintailmoitus
Julkaistu
28.10.2026 11.09 (UTC+02:00)
Organisaatio
Itä-Suomen yliopisto
Kuvaus
Aivotutkimusyksikön Biomarkkerilaboratoriossa tehdään CE-merkittyä Fujirebio Lumipulse pTau217 Plasma -määritystä Fujirebio Lumipulse G600II -analysaattorilla. Laboratorio on validoinut menetelmän teknisesti ja kliinisesti. Menetelmä on vakiintuneessa käytössä sekä kliinisessä toiminnassa että useissa tieteellisissä tutkimushankkeissa.
Hankinnan kohteena olevat reagenssit ja tarvikkeet ovat välttämättömiä Fujirebio Lumipulse pTau217 Plasma -menetelmän suorittamiseksi.
Kyseiset reagenssit ja tarvikkeet ovat valmistajakohtaisia tuotteita, joita voidaan käyttää ainoastaan Fujirebio Lumipulse -järjestelmässä.
Kyseiset reagenssit ja tarvikkeet ovat valmistajakohtaisia tuotteita, joita voidaan käyttää ainoastaan Fujirebio Lumipulse -järjestelmässä. Selvityksen perusteella niitä on saatavilla Suomessa vain valmistajan valtuuttaman toimittajan kautta.