560410 / Ionikromatografimassaspektrometri (IC-MS) laitteisto kulutustavaroineen ja palveluineen
Tiivistelmä
Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
560410 / Ionikromatografimassaspektrometri (IC-MS) laitteisto kulutustavaroineen ja palveluineen
Hankintailmoitustyyppi
Suunnittelu [TED eF[4]]
Julkaistu
8.5.2025
10:17
(UTC+03:00)
Organisaatio
Hanselin kilpailutuspalvelut
Kuvaus
Keskusrikospoliisi valmistelee hankintaa, jonka kohteena on Keskusrikospoliisin rikosteknisen laboratorioon hankittava Ionikromatografimassaspektrometri (IC-MS) -laitteisto. Hankinta sisältää myös laitteen käyttökuntoon asentamisen, käyttökoulutuksen, kulutustavarat, huolto- ja korjauspalvelut sekä asiakaspalvelun.
Laitteiston tulee soveltua tuntemattomien epäorgaanisten anionien ja kationien sekä orgaanisten happojen tunnistamiseen ja pitoisuuksien määrittämiseen.
YLEISTÄ
Huomioittehan, että kyseessä on ennakkoilmoitus eikä tällä ilmoituksella pyydetä vielä tarjouksia.
Hansel Oy toimii kilpailutuksessa konsultatiivisessa roolissa.
ILMOITTAUTUMINEN
Hankinnasta kiinnostuneita yrityksiä pyydetään ilmoittamaan yhteystietonsa sähköpostitse 18.5.2025 mennessä osoitteeseen [email protected] ja otsikoimaan sähköpostiviestin: "KRP: Ionikromatografimassaspektrometri (IC-MS) laitteisto kulutustavaroineen ja palveluineen".
Ilmoittautuneita yrityksiä pyydetään toimittamaan ilmoittautumisen yhteydessä tuote-esitteitä tarjoamistaan ionikromatografimassaspektrometri-laitteistoista hallintasovelluksineen sekä huolto- ja korjauspalveluineen. Lisäksi ilmoittautuneita yrityksiä pyydetään vastaamaan seuraaviin kysymyksiin:
1. Pystyttekö toimittamaan laitteiston molemmat kokonaisuudet (IC ja MS) ja mikäli ette, onko mahdollista toteuttaa hankinta käyttäen alihankintaa tai tehdä tarjous ryhmittymänä?
2. Mikä on laitteiston tyypillinen toimitusaika?
Ilmoittautuneiden henkilötietoja käytetään vain tähän hankintaan liittyviin yhteydenottoihin. Henkilötietoja säilytetään vain kyseisen hankinnan valmistelun ja mahdollisen siihen liittyvän hankintamenettelyn ajan.
MARKKINAKARTOITUS
Hankintayksikkö voi lähettää hankintaan liittyviä luonnosmateriaaleja markkinavuoropuheluun mukaan ilmoittautuneille yrityksille. Markkinavuoropuhelua tullaan alustavan suunnitelman mukaan järjestämään kaksi kierrosta siten, että ensimmäinen kierros toteutetaan suunnitelmien mukaan viikolla 21 ja toinen kierros viikolla 24. Markkinavuoropuheluun osallistuneille ei makseta korvausta osallistumisesta. Hankintayksikkö varaa lisäksi mahdollisuuden pyytää tarjoajia esittelemään tarjoamiaan laitteistoja.