HUS 424-2025 / Tietopyyntö: Automatisoitu immunovärjäysautomaatti
Tiivistelmä
Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
HUS 424-2025 / Tietopyyntö: Automatisoitu immunovärjäysautomaatti
Hankintailmoitustyyppi
Suunnittelu [TED eF[4]]
Julkaistu
11.12.2025
6.21
(UTC+02:00)
Organisaatio
HUS-yhtymä
Kuvaus
Tämä tietopyyntö ei ole hankintailmoitus, ennakkoilmoitus eikä tarjouspyyntö, eikä ilmoituksen julkaisemisella aloiteta
tarjouskilpailua. Tietopyyntöön vastaaminen ei ole edellytys mahdolliseen myöhempään kilpailutukseen osallistumiselle eikä
tietopyyntöön vastaaminen vaikuta tarjoajan asemaan mahdollisessa tarjouskilpailussa.
HUS suunnittelee immunohistokemiallisten värjäysautomaattien ja immunohistokemialliseen värjäykseen
tarvittavien reagenssien hankintaa.
Tällä tietopyynnöllä on tarkoitus kartoittaa markkinoilla olevia toimittajia ja saada tietoa markkinoilla tarjolla olevista immunohistokemiallisen värjäysautomaattien kokonaisuuksista. HUS Diagnostiikkakeskuksen laboratorioissa värjätään vuosittain yli 130000 IHC- näytettä.
Hankintayksikkö pyytää automatisoituja immunohistokemiallisia värjäysautomaatteja tarjoavia yrityksiä ilmoittautumaan viimeistään 22.12.2025 sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Viesti tulee otsikoida "Tietopyyntö: Automatisoitu immunovärjäysautomaatti HUS Diagnostiikassa tehtävään analytiikkaan" tai muulla vastaavalla informatiivisella tavalla.
Hankintayksikkö pyytää
- vastaamaan tämän tietopyynnön liitteenä 1. oleviin kysymyksiin ja liittämään kyseisen liitteen osaksi viestiä,
- toimittamaan tuotteiden tuote-esitteet,
- toimittamaan mahdollista muuta keskeistä materiaalia ja
- ilmoittamaan yrityksen edustajan yhteystiedot (nimi, puhelinnumero, sähköposti)
MARKKINAVUOROPUHELU
Hankintayksikkö varaa oikeuden järjestää ilmoittautuneiden kanssa tarkempaa markkinavuoropuhelua harkintansa mukaan.
LISÄTIETOJA
Tietopyynnön tarkoituksena on saada kattavasti tietoa automatisoiduista immunohistokemiallisista värjäysautomaateista ja immunohistokemialliseen värjäykseen tarvittavista reagensseista, jotta mahdollinen tarjouspyyntö voidaan toteuttaa tarkoituksenmukaisesti. Hankintayksikkö ei sitoudu toteuttamaan hankintaa. Mikäli hankinta toteutetaan, muutokset tämän ilmoituksen sisältöön ovat mahdollisia.
Hankintayksikkö varaa oikeuden jakaa hankinta osiin.
Markkinavuoropuheluun osallistuvilla ei ole oikeutta saada korvausta osallistumisesta. Markkinavuoropuhelussa annetut
vastaukset eivät sido vastaajaa mahdollisesti myöhemmin toteutettavassa hankinnassa. Markkinavuoropuhelulla kerätyt tiedot
säilyvät luottamuksellisina ja niitä tullaan käyttämään ainoastaan hankinnan suunnitteluun.