HUS 458-2024 / Influenssa A ja B, RSV ja SARS CoV2 -kontrollit Standard M10 SD Biosensor laitteille
Tiivistelmä
Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
HUS 458-2024 / Influenssa A ja B, RSV ja SARS CoV2 -kontrollit Standard M10 SD Biosensor laitteille
Hankintailmoitustyyppi
Tulokset [TED eF[29]]
Julkaistu
8.1.2025
20:32
(UTC+02:00)
Organisaatio
HUS-yhtymä
Kuvaus
Kontrollit, joita käytetään PCR eli polymeraasiketjureaktiotestien toimivuuden varmistamiseksi. Kontrollin tuli soveltua käytettäväksi laitteella Standard M10 SD Biosensor.
Laitteet, joissa kontrolleja tullaan käyttämään, sijaitsevat HUS Diagnostiikkakeskuksen Kliinisen mikrobiologian yksiköissä ja HUS Akuutin päivystyspoliklinikoiden yksiköissä.
Arviot käyttömääristä:
HUS Diagnostiikkakeskuksen yksiköissä sijaitsevilla laitteilla kontrollit tehdään kerran viikossa.
HUS Akuutin päivystyspoliklinikoilla sijaitsevilla laitteilla kontrollit tehdään kerran päivässä.
Kyseessä on arvio, eikä hankintayksikkö sitoudu ilmoitettuihin käyttömääriin. Lopulliset tilausmäärät voivat olla ilmoitettua suurempia tai pienempiä.
Kyseessä on kokonaishankinta, eli hankintaa ei ole jaettu osiin. Hankinta muodostaa tällaisenaan tarkoituksenmukaisen kokonaisuuden.
Tavoitteena oli kilpailutuksen avulla saada valikoimiin käyttöön soveltuva, mahdollisimman vähän manuaalista työtä vaativa tuote. Tavoitteena on myös tuotteiden hyvä toimitusvarmuus.
Hankinnan kohteeseen sisältyivät myös tarjottuihin tuotteisiin liittyvät lisätuotteet kuten tuotteen muut pakkauskoot, jotka ilmoitetaan Tuotetietoliitteessä. Sopimuskaudella voidaan lisäksi hankkia hankinnan ennakoidun arvon mukaisesti sopimuksen kohteena oleviin tuoteryhmiin kuuluvia tuotteita, joita ei ole yksilöity tuoteliitteessä (ks. sopimusluonnos).
Määräaikainen sopimuskausi on 2 vuotta, minkä jälkeen se jatkuu toistaiseksi voimassa olevana.
Hankinnan kohde ja sitä koskevat vaatimukset oli kuvattu yksityiskohtaisesti tarjouspyynnössä ja sen liitteissä.