490/02.08.00/2026 / NordLab kiireelliset kuljetuspalvelut, näyte- ja henkilökuljetukset

Määräaika: 2.11.2026 12.00 (UTC+02:00)
Määräaikaan:

Tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
490/02.08.00/2026 / NordLab kiireelliset kuljetuspalvelut, näyte- ja henkilökuljetukset
Hankintailmoitus­tyyppi
Kilpailu [TED eF[16]]
Julkaistu
2.10.2026 6.15 (UTC+03:00)
Kysymysten jätön määräaika
19.10.2026 12.00 (UTC+03:00)
Tarjousten määräaika
2.11.2026 12.00 (UTC+02:00)
Organisaatio
Nordlab hyvinvointiyhtymä
Kuvaus
Pyydetään tarjousta kiireellisistä kuljetuspalveluista, näytteiden kuljettamisesta jatkokäsittelyyn sovituista paikoista.
Kuljetuspalveluun sisältyy kuljetuksen tilaaminen sovelluksella/muu sähköisen asiointipiste tai puhelimitse keskitetysti yhdestä puhelinnumerosta, joka on paikallispuheluhintainen eikä soittamisesta peritä paikallisverkkomaksun tai muun vastaavan operaattorimaksun lisäksi muuta maksua.
Sovelluksen/muu sähköisen asiointipisteen kautta tilaamisesta tai sen käytöstä ei saa aiheutua ylimääräisiä kustannuksia tilaajalle.
Palveluun sisältyy kuljetustilausten välittäminen kuljettajille sekä tilatun kuljetuspalvelun järjestäminen sovitun laadun mukaisesti. Palveluun sisältyy myös kuljetusten laskutus sekä raportointi.
Näytekuljetusten osalta kuljetuksissa korostuvat tietyt yleisimmin käytetyt yhteysvälit.
Osa-aluekohtaiset yleisimmin käytetyt yhteysvälit henkilökuljetuksissa on eritelty tarjouspyynnössä.
Ilmoitetut tiedot yhteysväleistä ovat arvioita, jotka perustuvat aiempiin historiatietoihin eivätkä ne ole millään lailla sitovia. Kuljetettavana on pääsääntöisesti näytelaatikoita (huoneenlämmössä, jääkaappilämmössä ja pakastettuna, mahdollisesti hiilihappojäissä tai varustettuna muilla kylmäelementeillä, sekä mahdollisesti lämpöelementeillä varustettu kuljetuslaatikko) tai/ja reagensseja.
Autojen lämpötila kuljetustilan osalta tulee olla sääoloista riippumatta +15 - +25 astetta näytekuljetusten aikana.