HML/3616/02.08.08/2026 / MARKKINAKARTOITUS: Varhaiskasvatuksen sijaispalvelut

Tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
HML/3616/02.08.08/2026 / MARKKINAKARTOITUS: Varhaiskasvatuksen sijaispalvelut
Hankintailmoitus­tyyppi
Suunnittelu [E1]
Julkaistu
9.8.2026 13.21 (UTC+03:00)
Kysymysten jätön määräaika
31.8.2026 16.00 (UTC+03:00)
Vastausten määräaika
31.8.2026 16.00 (UTC+03:00)
Organisaatio
Hämeenlinnan kaupunki
Kuvaus
Olemme tekemässä Hämeenlinnasta Suomen parasta julkista hankkijaa! Näin ollen haluamme, että tässä markkinakartoituksessa kuvattu mahdollinen tuleva hankintammekin tulee olemaan Suomen paras. Siihen tarvitsemme avuksi toimijoita, jotka arvostavat rehellistä ja avointa vuoropuhelua hankintayksikön kanssa, jotka nauttivat kilpailusta ja jotka haluavat edustaa oman alansa huippua.
Tämä on Suomen uuden hankintalain mukainen markkinakartoitus.
Kaikki tässä markkinakartoituksessa olevat tiedot ovat alustavia, joten ne eivät sido Hämeenlinnan kaupunkia mitenkään.
HANKINNAN ALUSTAVA KUVAUS
Hämeenlinnan kaupunki kartoittaa markkinoilla olevia palveluntuottajia, jotka voisivat tarjota varhaiskasvatuksen sijaispalveluja. Jos sijaispalvelut kilpailutetaan, tarjouskilpailu käytäneen viimeistään alkuvuodesta 2027.
Sijaispalvelujen arvioitu vuosivolyymi on noin 3 000 tilausta (keikkaa) vuodessa.
ILMOITTAUTUMINEN
Kiinnostuneita toimijoita pyydetään ilmoittamaan kiinnostuksensa mahdolliseen hankintaan osallistumisesta Tarjouspalvelu-portaalin kautta. Markkinakartoitukseen vastaaminen ei ole edellytyksenä mahdolliseen myöhemmin järjestettävään tarjouskilpailuun osallistumiselle. Ilmoittautumiset pyydetään tekemään 31.8.2026 klo 16.00 mennessä.
MUUT TIEDOT
Tämä ei ole tarjouspyyntö eikä hankintailmoitus, joten tämän ilmoituksen julkaisemisella ei aloiteta tarjouskilpailua, vaan kyseessä on markkinakartoitus.
Tämä ilmoitus ei velvoita Hämeenlinnan kaupunkia toteuttamaan varsinaista hankintaa.
Markkinakartoitukseen vastaamatta jättäminen ei estä mahdolliseen tarjouskilpailuun osallistumista eikä markkinakartoitukseen vastaaminen vaikuta millään tavoin tarjoajan asemaan mahdollisessa tarjouskilpailussa. Hämeenlinnan kaupunki ei maksa korvausta markkinakartoitukseen vastaamisesta eikä markkinakartoitukseen ja markkinavuoropuheluun osallistumisesta.