604676 / Sähköasemaprojektin ASPRI1039 20 kV rinnakkaiskompensointi (NJ, IN, LV, KM) sähköteknisten töiden ja työturvallisuuden paikallisvalvonta Nurmijärvi, Inkoo, Lavianvuori ja Kymi

Määräaika: 17.4.2026 12.00 (UTC+03:00)
Määräaikaan:

Osallistumispyynnön tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
604676 / Sähköasemaprojektin ASPRI1039 20 kV rinnakkaiskompensointi (NJ, IN, LV, KM) sähköteknisten töiden ja työturvallisuuden paikallisvalvonta Nurmijärvi, Inkoo, Lavianvuori ja Kymi
Hankintailmoitus­tyyppi
Erityisalahankinta, EU-kynnysarvon alittava
Julkaistu
27.3.2026 14.54 (UTC+02:00)
Kysymysten jätön määräaika
8.4.2026 12.00 (UTC+03:00)
Tarjousten määräaika
17.4.2026 12.00 (UTC+03:00)
Organisaatio
Fingrid Oyj
Kuvaus
Valvonta sisältää sähköteknisten töiden ja työturvallisuuden paikallisvalvonnan sekä sähköteknisten suunnitelmien ja dokumenttien kommentoinnin. Valvonta suoritetaan Projektin paikallisvalvonta - 21001-L1 ohjeen mukaisesti (liite 3).
Valvojan keskeiset työtehtävät:
- Sähköteknisten suunnitelmien ja dokumenttien kommentointi
- Työmaavalvonta käynniellä aktiivisten töiden tarkastukset
- Poikkeamien kirjaaminen ja käsitteleminen yhdessä tilaajan kanssa
- Sähkö- ja työturvallisuusvalvonta ja tarkastukset
- Valvonta käyntien raportoiminen tilaajan Quentic HSEQ-mobiiliraportointijärjestelmään
- Tarvittaessa käyttöönottoihin osallistuminen, loppudokumentaation tarkastaminen ja vastaanottojen ennakkotarkastukset
- Suunnitelmien ja dokumenttien kommentointi tilajaan M-files järjestelmässä
Takuuajan lopputarkastukset, rakennusteknisten töiden valvonta, toisiojärjestelmien paikallisvalvonta ja käyttökeskeytysten kommentointi eivät sisälly työhön.