200/05.050.501.5011/2025 / HSY Salesforce kumppaneiden puitejärjestely, TP 18/25

Tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
200/05.050.501.5011/2025 / HSY Salesforce kumppaneiden puitejärjestely, TP 18/25
Hankintailmoitus­tyyppi
Tulokset [TED eF[30]]
Julkaistu
26.7.2025 17.19 (UTC+03:00)
Organisaatio
HSY Helsingin seudun ympäristöpalvelut -kuntayhtymä
Kuvaus
Hankinnan kohteena olevan Salesforce puitejärjestelyn kautta Helsingin seudun ympäristöpalvelut -kuntayhtymä HSY (myöhemmin myös "HSY" tai ”tilaaja”) voi hankkia Salesforce kehityshankkeisiinsa mm. asiantuntijoita, konsultteja, projektipäälliköitä, järjestelmä- / ratkaisuarkkitehteja, ux/ui suunnittelijoita, palvelumuotoilijoita ja kehittäjiä ostopalveluna. Salesforcella tarkoitetaan tässä yhteydessä Salesforcea kokonaisuutena ja kaikkia sen tuotteita (products) ja ratkaisuja nyt ja tulevaisuudessa, kuten esimerkiksi Service Cloud, Mulesoft, Marketing Cloud, Commerce Cloud jne.
Puitejärjestelyn kautta hankittavat ostopalvelut sisältävät ensi sijassa kehitysprojekteja, mutta ne voivat sisältää myös yksittäistä suunnittelua, toteutusta, kehittämistä, tukea, ylläpitoa tai yleistä konsultointia Salesforce teknologioista, tuotteista ja ratkaisuista. Projektit ovat lähtökohtaisesti Salesforce teknologioilla toteutettuja kehitysprojekteja, jotka tukevat tilaajan olemassa olevia Salesforce toteutuksia tai ovat tilaajalle kokonaan uusia Salesforce toteutuksia.
HSY:n tarkoitus on luoda Salesforcesta myös asiakastietomaster. Asiakastietomasterin luominen tapahtuu vaiheittain ja kilpailutuksessa tähän puitejärjestelyyn valittujen toimittajien kanssa.
Puitejärjestelyn kesto on neljä (4) vuotta. Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta on 1.5.2025.
Hankinnan perusteella perustetaan puitejärjestely, johon valitaan korkeintaan viisi (5) puitejärjestelytoimittajaa. Mikäli vähimmäisvaatimukset täyttäviä tarjouksia saadaan vähemmän kuin 5, valitaan kaikki tarjoajat puitejärjestelytoimittajaksi. Tilaaja hankkii konsulttipalveluja puitejärjestelyn perusteella tarpeensa mukaan.
Tilaajalla ei ole velvollisuutta tilata puitejärjestelyn perusteella kilpailutettuja palveluita. Puitejärjestely ei muodosta yksinoikeutta valituille puitejärjestelytoimittajille, vaan tilaaja voi erillisellä hankintamenettelyillä ja sopimustensa puitteissa hankkia hankinnan kohteena olevaa palvelua.
HSY ei tarjoa tarkkaa tiekarttaa tai aikataulua resurssitarpeiden ajankohdasta.