561877 / Tietopyyntö Potilashoidon verensokerimittarit ja testiliuskat

Määräaika: 15.8.2025 15.00 (UTC+03:00)
Määräaikaan:

Tietopyynnön tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
561877 / Tietopyyntö Potilashoidon verensokerimittarit ja testiliuskat
Hankintailmoitus­tyyppi
Tietopyyntö
Julkaistu
1.7.2025 14.47 (UTC+03:00)
Kysymysten jätön määräaika
15.8.2025 14.59 (UTC+03:00)
Tarjousten määräaika
15.8.2025 15.00 (UTC+03:00)
Organisaatio
Sansia Oy
Kuvaus
Tämä ei ole hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö, vaan tietopyyntö mahdollisille tarjoajille. Tietopyynnön tarkoituksena on kartoittaa markkinoita ja kerätä tietoa sekä toimittajien kommentteja, jotta mahdollinen tuleva tarjouskilpailu voitaisiin toteuttaa tarkoituksenmukaisella tavalla. Tietopyynnöllä ei pyydetä, eikä siihen anneta, tarjouksia.
Hankintayksikölle esitettyihin kommentteihin ja lisäkysymyksiin ei vastata. Tietopyyntö ei velvoita hankintayksikköä suorittamaan varsinaista hankintaa tai toteuttamaan hankintaa tietopyynnössä kuvatulla tavalla. Hankintayksikkö ei ole velvollinen ottamaan huomioon tietopyyntöön saatuja vastauksia tarjouspyynnön laadinnassa.
Tietopyyntöön vastanneille ei makseta korvausta tietopyyntöön vastaamisesta tai mahdolliseen markkinavuoropuhelutilaisuuteen osallistumisesta. Tietopyyntöön vastaaminen ei sido toimittajaa tarjouskilpailuun osallistumiseen, eikä myöskään ole edellytyksenä myöhemmin varsinaiseen tarjouskilpailuun osallistumiselle. Tietopyyntöön vastaaminen tai vastaamatta jättäminen ei vaikuta tarjoajan asemaan varsinaisessa tarjouskilpailussa.
Tietopyynnön liitteenä olevat dokumentit ovat vain luonnoksia, joten niissä esiintyvät päivämäärät eivät edusta todellisia tarjousaikoja.
Toivomme tietopyynnöllä kommentteja erityisesti hankinnan kohteelle asetetuista vaatimuksista sekä
hankintasopimusluonnoksesta, jotka löytyvät tämän tietopyynnön LIITTEINÄ.
Kommentoida voi lisätietokysymyksiä jättämällä tai lataamalla kommentoidun dokumentin tietopyynnön "Yhteiset kriteerit/tiedot" - osioon merkatuille paikoille. Yhteiset kriteerit/tiedot - osioon voi jättää
myös tekstimuotoiset kommentit, kts. kohta Hankinnan kohteen kriteerit.
Kaikkia saatuja kommentteja käsitellään liikesalaisina tietoina.