561055 / Tietopyyntö/kutsu markkinavuoropuheluun: Holter-tutkimuslaitteet

Tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
561055 / Tietopyyntö/kutsu markkinavuoropuheluun: Holter-tutkimuslaitteet
Hankintailmoitus­tyyppi
Suunnittelu [TED eF[4]]
Julkaistu
8.5.2025 11:17 (UTC+03:00)
Organisaatio
HUS-yhtymä
Kuvaus
HUS-yhtymä (jäljempänä HUS) valmistelee/suunnittelee tarjouskilpailua Holter laitteita koskien. Tällä ilmoituksella etsimme
markkinoilta toimittajia/yrityksiä, joiden valikoimista em. laitteita löytyy. HUOM! Haluamme tietoja vain Holter laitteista, ei päälle puettavista EKG laitteista.
Hankintayksikkö antaa Holter-laitteita tarjoaville yrityksille mahdollisuuden laitteiden esittelyyn. Esittelytilaisuus pidetään Siltasairaalassa viikolla 22 tai 23, aikataulu tarkentuu myöhemmin.
Mikäli valikoimissanne on em. laitteita, pyydämme teitä ilmoittautumaan mahdollisimman pian, kuitenkin viimeistään 15.5. mennessä sähköpostitse osoitteeseen [email protected]. Pyydämme teitä ilmoittamaan seuraavat tiedot:
Yhteyshenkilö esittelytilaisuuden tarkempaa sopimista varten
Ilmoittautumisen jälkeen sovimme sähköpostitse tarkan esittelytilaisuuden ajan ja lähetämme tarkemmat tiedot esittelytilaisuuden paikasta. Tarvittaessa voimme lähettää tarkempia kysymyksiä tai esittelytilaisuuden kulkua koskevia ohjeita lähempänä esittelytilaisuutta.
Esittelytilaisuudessa on tarkoitus esitellä laitteita ja laitteiden ominaisuuksia sekä keskustella laitteista. Yritysesittely ei ole tarpeen, mutta yrityksen yhteyshenkilöt voidaan esitellä.
Tämä tilaisuus koskee ainoastaan Holter-laitteiden esittelyä.
Pyydämme myös liittämään osallistumisviestiinne tuote-esitteitä tai muita ko. tuotteita kuvaavia liitteitä.
LISÄTIETOJA
Tietopyynnön tarkoituksena on saada kattavasti Holter-laitteita koskevaa tietoa, jotta mahdollinen tarjouspyyntö voidaan toteuttaa
tarkoituksenmukaisesti. Hankintayksikkö ei sitoudu toteuttamaan hankintaa. Mikäli hankinta toteutetaan, muutokset tämän
ilmoituksen sisältöön ovat mahdollisia.
Hankintayksikkö varaa oikeuden jakaa hankinta osiin.
Tämä tietopyyntö ei ole hankintailmoitus, ennakkoilmoitus eikä tarjouspyyntö, eikä ilmoituksen julkaisemisella aloiteta
tarjouskilpailua. Tietopyyntöön vastaaminen ei ole edellytys mahdolliseen myöhempään kilpailutukseen osallistumiselle eikä
tietopyyntöön vastaaminen vaikuta tarjoajan asemaan mahdollisessa tarjouskilpailussa.
Markkinavuoropuheluun osallistuvilla ei ole oikeutta saada korvausta osallistumisesta. Markkinavuoropuhelussa annetut
vastaukset eivät sido vastaajaa mahdollisesti myöhemmin toteutettavassa hankinnassa. Markkinavuoropuhelulla kerätyt tiedot
säilyvät luottamuksellisina ja niitä tullaan käyttämään ainoastaan hankinnan suunnitteluun.