558334 / Täydenpalvelun virvoitusjuoma-automaatit vuosille 2025 – 2028

Määräaika: 20.5.2025 12:00 (UTC+03:00)
Määräaikaan:

Tiivistelmä

Katso samankaltaisia mahdollisuuksia
Kaikkien tietojen näyttäminen vaatii rekisteröitymisen ja kirjautumisen palveluun.
558334 / Täydenpalvelun virvoitusjuoma-automaatit vuosille 2025 – 2028
Hankintailmoitus­tyyppi
Kansallinen hankintailmoitus
Julkaistu
22.4.2025 12:46 (UTC+03:00)
Kysymysten jätön määräaika
2.5.2025 12:00 (UTC+03:00)
Tarjousten määräaika
20.5.2025 12:00 (UTC+03:00)
Organisaatio
Koulutuskeskus Salpaus -kuntayhtymä
Kuvaus
Hankinnan kohteena ovat palveluna toimitettavat virvoitusjuoma-automaatit, niitä koskevat huolto-, korjaus- ja ylläpitopalvelut. Palveluntuottaja vastaa laitteiden toiminnasta kokonaisuudessaan sisältäen muun muassa laitteiden toimintavarmuudesta, tuotteiden riittävyydestä, automaatin siisteydestä, huolto-, korjaus- sekä ylläpitopalveluista, laitteiden asennuksista ja käytön ohjeistuksesta.
Sopimuksen arvioitu alkamisajankohta 1.8.2025.
Hankinnassa perustetaan yhden (1) toimittajan puitejärjestely. Sopimuskausi on neljä (4) vuotta. On mahdollista että määräaikaisen sopimuskauden jälkeen sopimus jatkuu voimassa toistaiseksi voimassa olevana.
Sopimus ei sisällä määräostovelvoitetta eikä tuota sopimustoimittajalle yksioikeutta myydä tuotetta tilaajalle. Tarjouspyynnössä
mainitut vuosikulutusmäärät ovat suuntaa antavia arvioita ja perustuvat edellisen vuoden kulutusmääriin eivätkä sido tilaajaa.
Tilaaja pidättää oikeuden käyttää puitejärjestelyn ulkopuolisia toimittajia teemapäivien erikoistuotteiden tarpeisiin.
Automaattien sijoituspaikat ja määrä sovitaan yhdessä sopimuksen teon yhteydessä sekä tarvittaessa seurantapalavereissa. Laitteiden koordinointi ainoastaan Salpauksen
Ravintolapalveluiden kautta.
Tällä hetkellä Salpauksen tiloissa on 24 laitetta, joiden vuoden 2024 kulutusarvio oli virvoitusjuomia ja vesiä yhteensä n. 23 950 litraa/vuosi.